mobilný telefón Poco X5 5G
Domov » Elektronika » Mobilné telefóny » Recenzia Poco X5 5G: 120 Hz Displej a Výnimočný Výkon v Jednom

Recenzia Poco X5 5G: 120 Hz Displej a Výnimočný Výkon v Jednom

Poco X5 5G je mobilný telefón, ktorý si získa priaznivcov nielen svojím moderným dizajnom, ale aj vysokým výkonom a špičkovými funkciami. Tento nadštandardne vybavený smartfón je ideálny pre náročnejších užívateľov, ktorí očakávajú výkon na vysokej úrovni a moderné technológie.

mobilný telefón Poco X5 5G

Kvalitné Materiály a Výkonný Čip Snapdragon 695 5G

Na prvý pohľad zaujme Poco X5 svojím atraktívnym prevedením z kvalitných materiálov. Aby bol zážitok z používania na vysokej úrovni, výrobca sa rozhodol pre výkonný čip Snapdragon 695 5G, ktorý spolu s 6 GB RAM a 128 GB úložiska zabezpečí plynulý chod a dostatok priestoru pre vaše aplikácie a dáta. S takouto výbavou je Poco X5 pripravený na akékoľvek výzvy moderného mobilného sveta.

120 Hz AMOLED Displej

Displej je jedným z hlavných lákadlách tohto smartfónu. S 6,67“ veľkým AMOLED displejom ponúka FHD+ rozlíšenie a vysoký jas až 800 nitov. Jeho 120 Hz obnovovacia frekvencia zabezpečuje maximálnu plynulosť všetkých animácií, čo ocenia nielen pri sledovaní filmov, ale aj pri každodennom používaní. Displej chráni odolné sklo Gorilla Glass 3.

mobilný telefón Poco X5 5G
mobilný telefón Poco X5 5G

Trojica Fotoaparátov

Trojica fotoaparátov na zadnej strane Poco X5 ponúka širokú paletu možností fotografovania. Hlavný 48 Mpx objektív s rozlíšením f/1.8 zabezpečí ostré a detailné fotografie. Širokouhlý objektív s uhlom záberu 118° a 2 Mpx makro objektív pridávajú na kreativite a flexibilite. Telefón tiež disponuje špeciálnym Nočným režimom, ktorý zabezpečuje kvalitné fotografie aj pri slabom osvetlení.

Výdrž Batérie a Rýchle Nabíjanie

Poco X5 disponuje veľkou batériou s kapacitou 5000 mAh, čo zabezpečuje nadpriemernú výdrž. S touto batériou si môžete užívať 21 hodín prehrávania videa alebo až 192 hodín počúvania hudby. Rýchle nabíjanie s podporou 33 W umožňuje bleskové dobíjanie, čo je výhodou pre tých, ktorí sú často na cestách.

mobilný telefón Poco X5 5G
mobilný telefón Poco X5 5G

Podpora 5G a Výkonný Snapdragon 695 5G

Pripojenie do 5G sietí nie je pre Poco X5 problém. S podporou technológií WiFi 6 a Bluetooth 5.1 zabezpečuje rýchlu a spoľahlivú konektivitu. Výkonný 8-jadrový čip Snapdragon 695 5G spolu s grafickým čipom Adreno 619 garantuje plynulý chod aj pri náročnejších úlohách a hrách.

Android 12 a Bezpečné Platby s Google Pay

S Poco X5 získate prístup k verzii operačného systému Android 12. To znamená nielen aktuálne funkcie, ale aj bezpečnostné aktualizácie. Vďaka tomu môžete využívať moderné funkcie ako napríklad bezpečné platby pomocou Google Pay, ktoré umožňujú jednoduché a bezpečné platby s využitím odtlačku prsta.

mobilný telefón Poco X5 5G

Vývoj ceny pre Poco X5 5G

Kľúčové vlastnosti

Vysoký Výkon a 5G Podpora: S vylepšeným 8-jadrovým čipom Snapdragon 695 5G je Poco X5 pripravený na rýchle pripojenie v sietiach 5G a plynulý chod aplikácií.

120 Hz AMOLED Displej: Výrazný 6,67″ AMOLED displej s FHD+ rozlíšením, 800 nitovým jasom a podporou 120 Hz obnovovacej frekvencie pre vynikajúcu vizuálnu kvalitu.

Trojitý Fotoaparát: Hlavný 48 Mpx fotoaparát, širokouhlý objektív s uhlom 118° a makro objektív pre rôznorodé a detailné fotografie.

Nadpriemerná Batéria s Rýchlym Nabíjaním: Kapacita 5000 mAh pre dlhú výdrž a 33 W rýchle nabíjanie pre rýchle doplnenie energie.

Android 12 a Google Pay: Operačný systém Android 12 pre aktuálne funkcie a prístup k bezpečným mobilným platbám cez Google Pay.

NFC Technológia a Viacero Senzorov: Možnosť bezkontaktných platieb cez NFC a viacero senzorov pre lepšiu užívateľskú skúsenosť.

Rýchle Aplikačné Spustenie a Odblokovanie: Rýchle a plynulé spustenie aplikácií a možnosť odblokovania pomocou odtlačku prsta.

Moderné Konektivity: Podpora 5G, WiFi 6, a Bluetooth 5.1 pre rýchlu a spoľahlivú komunikáciu.

Parametre a Špecifikácia Poco X5 5G
 • Uhlopriečka displeja: 6,67″
 • Rozlíšenie displeja: 2400 × 1080
 • Operačný systém: Android 12
 • Interná pamäť: 128 GB
 • RAM: 6 GB
 • Hlavný fotoaparát: 48 Mpx, f/1.8
 • Predný fotoaparát: 13 Mpx, f/2.45
 • Batéria: 5000 mAh, rýchle nabíjanie 33 W
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 695 5G
 • Konektivita: 5G, WiFi 6, Bluetooth 5.1
 • Rozmery: 165,88 mm x 76,21 mm x 7,98 mm
 • Hmotnosť: 189 g
 • Farba: Čierna, Modrá, Zelená

Hodnotenie

Poco X5 sa tak stáva výbornou voľbou pre tých, ktorí očakávajú spoľahlivý výkon, výborný displej a špičkové fotografie v modernom a dobre vybavenom smartfóne. Jeho premyslený dizajn a vysoký výkon poskytujú skvelý zážitok pri každodennom používaní. S 120 Hz AMOLED displejom v kombinácii s trojicou kvalitných fotoaparátov predstavuje Poco X5 mobilný telefón, ktorý zvládne nielen náročné pracovné úlohy, ale aj poteší milovníkov fotografovania. Výnimočná kapacita batérie a rýchle nabíjanie znamenajú, že môžete mať istotu dlhého výdrže a krátkeho času nabíjania. S podporou 5G a výkonným procesorom je Poco X5 pripravený na budúcnosť mobilnej technológie. Celkovo ide o skvelý prírastok do rodiny smartfónov Poco, ktorý dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších užívateľov.

Výhody

 • Vysoký Výkon: Vyšší výkon zabezpečuje 8-jadrový čip Snapdragon 695 5G a 6 GB RAM, čo umožňuje plynulý chod aplikácií a hier.
 • 120 Hz AMOLED Displej: Výrazná obrazová kvalita s vysokým jasom, FHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou pre maximálnu plynulosť.
 • Špičkový Fotoaparát: Trojitá kamera s 48 Mpx hlavným objektívom, širokouhlým objektívom a makro objektívom pre rôznorodé fotografie.
 • Nadpriemerná Batéria: Kapacita 5000 mAh zabezpečuje dlhú výdrž, ideálnu pre používateľov, ktorí sú často na cestách.
 • Rýchle Nabíjanie: Podpora 33 W rýchlosti nabíjania umožňuje rýchle dobíjanie batérie.
 • Podpora 5G a Moderné Konektivity: Pripojenie do sietí 5G a technológie WiFi 6 a Bluetooth 5.1 pre rýchlu a spoľahlivú konektivitu.
 • Štýlový Dizajn: Atraktívne prevedenie z kvalitných materiálov a odolné sklo Gorilla Glass 3 pre ochranu displeja.
 • Android 12 s Google Pay: Moderný operačný systém Android 12 s prístupom k službe Google Pay pre bezpečné mobilné platby.

Nevýhody

 • Hmotnosť: S hmotnosťou 189 g patrí medzi robustnejšie smartfóny, čo môže niektorých užívateľov odradiť.
 • Veľkosť: S 6,67″ uhlopriečkou displeja môže byť Poco X5 pre niektorých používateľov väčší a ťažší než preferujú.
 • Verzia MIUI: Pre niektorých užívateľov môže byť nadstavba MIUI menej preferovaná oproti čistému Androidu.
 • Nízke Rozlíšenie Videozáznamu: Maximálne rozlíšenie videa 1920 × 1080 môže byť nižšie v porovnaní s niektorými konkurenčnými modelmi.

Publikovaný

v