Oculus Quest 2 128 GB
Domov » Elektronika » Počítače a kancelária » Okuliare na virtuálnu realitu » Oculus Quest 2 128GB – Recenzia

Oculus Quest 2 128GB – Recenzia

Nová Éra Virtuálnej Reality

Virtuálna realita (VR) sa stáva čoraz viac prístupnou a zábavnou vďaka technologickému pokroku, ktorý prináša zariadenie Oculus Quest 2 128 GB. Tento headset nesie na pleciach zážitky, ktoré predstavujú revolúciu vo svete herného priemyslu a interaktívnej zábavy.

Čo sa môžete dozvedieť o Oculus Quest 2 128GB

Kľúčové vlastnosti

Samostatný VR zážitok: Bez potreby pripojenia k externému počítaču umožňuje samostatný headset Oculus Quest 2 128 GB pohodlné a bezdrôtové hranie hier a prechádzanie virtuálnym svetom.

Vysoký výkon a kvalita obrazu: S výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon XR2 a rozlíšením displeja 1832 x 1920 na oko poskytuje headset vysokú úroveň grafiky a plynulý zážitok.

Široký výber hier: S prístupom k stovkám hier z rôznych žánrov poskytuje Oculus Quest 2 128 GB bohatý výber zábavy pre každého hráča.

Bezdrôtové pripojenie: Možnosť bezdrôtového pripojenia cez Wi-Fi umožňuje voľnosť pohybu bez obmedzení spôsobených káblovými pripojeniami.

Integrované reproduktory a 3D zvuk: S integrovanými reproduktormi a podporou 3D zvuku poskytuje headset kvalitný zvukový zážitok bez nutnosti externých slúchadiel.

Možnosť pripojenia PC VR hier: S technológiami Oculus Link a Air Link umožňuje headset pripojenie k počítaču a hranie PC VR hier, čím rozširuje možnosti herného zážitku.

Jednoduché ovládanie a pohyb: S technológiou sledovania rúk a intuitívnymi ovládačmi poskytuje headset pohodlné ovládanie a interakciu s virtuálnym svetom.

Pohodlný dizajn: S ľahkým a pohodlným dizajnom je Oculus Quest 2 128 GB vhodný pre dlhšie herné relácie a pohodlné nosenie.

Oculus Quest 2 128 GB

Stovky hier na dosah

S Oculus Quest 2 128 GB máte prístup k stovkám hitových hier, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky. Bez ohľadu na to, či ste milovník dobrodružstva, stratégie alebo multiplayerových hier, tu nájdete niečo pre seba. A to všetko bez potreby vlastniť najvýkonnejší počítač, pretože Quest 2 prináša všetko, čo potrebujete priamo na jednom zariadení.

Ovládanie na dosah ruky

S Touch Controllers sa stávate súčasťou virtuálneho sveta okamžite. Tieto ovládače vám dávajú pocit, že virtuálne ruky, ktoré vidíte na obrazovke, sú skutočné. Alebo ak preferujete ešte intenzívnejšie pohlcujúce zážitky, môžete hrať aj bez ovládačov vďaka pokročilej technológii sledovania rúk.

Oculus Quest 2 128 GB
Oculus Quest 2 128 GB

Bez obmedzenia

S Oculus Quest 2 128 GB sa ocitnete v stredisku virtuálnej reality bez akýchkoľvek obmedzení. S výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon XR2, ktorý je špeciálne navrhnutý pre VR, nemusíte sa obávať káblov či príslušenstva. Stačí si nasadiť headset a ponoriť sa do sveta bez hraníc.

Prepojenie so svetom

Oculus Quest 2 128 GB ponúka rôzne možnosti prepojenia s okolitým svetom. S Air Link môžete prepojiť headset s počítačom a hrať plne funkčné PC VR hry vo vysokom rozlíšení a s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Alebo ak preferujete klasické pripojenie, Oculus Link umožňuje pripojenie pomocou USB-C kábla, čo zabezpečuje bleskurýchlu odozvu a najvyššiu kvalitu.

Oculus Quest 2 128 GB
Oculus Quest 2 128 GB

Budúcnosť zábavy je teraz

Oculus Quest 2 128 GB je spojením technologického pokroku a inovatívnych konceptov, ktoré menia spôsob, akým hráme hry a interagujeme s virtuálnym svetom. S jeho výnimočným výkonom, ostrou grafikou a priestorovým zvukom vám ponúka zážitok, ktorý sa nemôže porovnávať s ničím iným.

Oculus Quest 2 128 GB prináša novú éru virtuálnej reality priamo do vašej obývačky. Stačí si ho nasadiť a ponoriť sa do sveta plného nekonečných možností a zábavy.

Výhody a Nevýhody

Výhody

 • Samostatný: Oculus Quest 2 128 GB je samostatný headset, čo znamená, že nepotrebujete externý počítač na hranie VR hier.
 • Vysoký výkon: S procesorom Qualcomm Snapdragon XR2 a 6 GB pamäte RAM poskytuje vynikajúci výkon, čo zabezpečuje plynulé a kvalitné herné zážitky.
 • Široký výber hier: S prístupom k stovkám hier ponúka Oculus Quest 2 128 GB bohatý výber zábavy pre rôzne typy hráčov.
 • Bezdrôtové pripojenie: Možnosť pripojenia cez Wi-Fi umožňuje bezdrôtovú hernú zábavu a voľnosť pohybu bez nepohodlia spojeného s káblovými pripojeniami.
 • Vysoké rozlíšenie a kvalita obrazu: Displej s rozlíšením 1832 x 1920 na oko a maximálna obnovovacia frekvencia 120 Hz poskytujú ostrý obraz a plynulý pohyb.

Nevýhody

 • Obmedzená kapacita úložiska: Aj keď 128 GB je dostatočné pre mnoho hier a aplikácií, niektorí užívatelia by mohli nájsť obmedzenie voľného úložiska natoľko, že by bolo potrebné vymazať alebo presúvať obsah.
 • Pohodlie: Niektorí užívatelia môžu pociťovať istý tlak alebo nepohodlie po dlhšom nosení headsetu, najmä s ohľadom na jeho pevnú konštrukciu.
 • Potreba účtu Meta/Facebook: Pre používanie headsetu Oculus Quest 2 128 GB je potrebný účet Meta/Facebook, čo môže niektorých užívateľov obmedzovať alebo odrádzať.

Vývoj ceny Oculus Quest 2 128 GB

Kde kúpiť Oculus Quest 2 128 GB

🚀 Objavte najlepšiu cenu ešte dnes! Kliknite a ušetrite 💰

na Heureka.sk

Hodnotenie: Oculus Quest 2 128 GB

Hodnotenie výkonu: 5/5
Oculus Quest 2 128 GB ponúka vynikajúci výkon vďaka kvalitnému procesoru Qualcomm Snapdragon XR2 a 6 GB pamäte RAM. Jeho schopnosť prehrávať hry vo vysokom rozlíšení a s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz robí zážitok z VR hrania pôsobivým a plynulým.

Hodnotenie funkcií: 4/5
S bohatým výberom hier, možnosťou pripojenia k PC VR hrám cez Oculus Link alebo Air Link a integrovanými reproduktormi s podporou slúchadiel, Oculus Quest 2 128 GB poskytuje široké spektrum funkcií. Avšak, niektorí užívatelia by mohli vyžadovať viac rozšírených možností pripojenia príslušenstva.

Hodnotenie pohodlia: 4/5
Dizajn headsetu Oculus Quest 2 128 GB je pomerne ľahký a pohodlný na nosenie. Avšak, niektorí užívatelia s menšími hlavami môžu pociťovať istý tlak pri dlhodobom nosení, najmä s ohľadom na jeho pevnú konštrukciu.

Hodnotenie kvality obrazu a zvuku: 5/5
S vysokým rozlíšením displeja a ostrým obrazom, Oculus Quest 2 128 GB poskytuje úchvatné vizuálne zážitky. Jeho kvalitné zabudované reproduktory s podporou 3D zvuku pridávajú ďalšiu úroveň do ponořenia do virtuálneho sveta.

Celkové hodnotenie: 4.5/5
Oculus Quest 2 128 GB je vynikajúci samostatný headset VR s vysokým výkonom a pestrým výberom funkcií, ktorý ponúka zábavu pre všetkých typov hráčov. S pár drobnými vylepšeniami v oblasti pohodlia a pripojenia príslušenstva by mohol byť ešte lepším zážitkom pre užívateľov.

Technické parametre headsetu Oculus Quest 2 128 GB
 • Typ displeja: LCD
 • Rozlíšenie displeja (Jedno oko): 1832 x 1920
 • Rozlíšenie displeja: 3664 x 1920
 • Zorné pole: 90°
 • Maximálna obnovovacia frekvencia displeja: 120 Hz
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon™ XR2
 • Veľkosť pamäte RAM: 6 GB
 • Súprava čipov: Snapdragon™ XR2
 • Senzory: Gyroskopický senzor
 • Veľkosť úložiska: 128 GB
 • Káblové pripojenia: USB-C, 3,5 mm
 • Bezdrôtové pripojenia: Wi-Fi
 • Pásma WiFi: 5 GHz, 2,4 GHz
 • Počet USB 3.1/3.2 typu C: 1
 • Farba: Biela
 • Typ VR: Samostatné
 • Materiál konštrukcie: Plast
 • Rozmery (V x Š x H): 102 mm (V) x 191 mm (Š) x 142 mm (H)
 • Hmotnosť: 503 g
 • Zariadenie: Mikrofón
 • Stav tovaru: Nový
 • Modelová séria: Meta Quest

Často kladené otázky (FAQ) o headsete Oculus Quest 2 128GB:

Čo je Oculus Quest 2 128 GB?

Oculus Quest 2 128 GB je samostatný headset virtuálnej reality (VR), ktorý ponúka vysoký výkon a bezdrôtovú hernú zábavu bez potreby pripojenia k počítaču.

Aké sú hlavné vlastnosti headsetu Oculus Quest 2 128 GB?

Medzi jeho hlavné vlastnosti patria vysoké rozlíšenie displeja, maximálna obnovovacia frekvencia 120 Hz, výkonný procesor Qualcomm Snapdragon XR2, 6 GB pamäte RAM, a možnosť bezdrôtového pripojenia cez Wi-Fi.

Je headset Oculus Quest 2 128 GB vhodný pre začiatočníkov?

Áno, Oculus Quest 2 128 GB je vhodný pre začiatočníkov, pretože ponúka jednoduchú a bezdrôtovú hernú zábavu bez potreby vlastniť špeciálny počítač.

Ako dlho vydrží batéria headsetu Oculus Quest 2 128 GB?

Batéria headsetu Oculus Quest 2 128 GB vydrží medzi 2 až 3 hodiny nepretržitého používania.

Aké sú možnosti pripojenia headsetu Oculus Quest 2 128 GB?

Oculus Quest 2 128 GB podporuje káblové pripojenie cez USB-C a 3,5 mm jack, ako aj bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi.

Môžem používať headset Oculus Quest 2 128 GB s PC VR hrami?

Áno, pomocou technológie Oculus Link alebo Air Link môžete headset Oculus Quest 2 128 GB pripojiť k počítaču a hrať PC VR hry.

Aké sú rozmery a hmotnosť headsetu Oculus Quest 2 128 GB?

Rozmery headsetu sú 102 mm (výška) x 191 mm (šírka) x 142 mm (hĺbka), a hmotnosť je približne 503 gramov.

Je headset Oculus Quest 2 128 GB kompatibilný s ďalším príslušenstvom?

Áno, headset Oculus Quest 2 128 GB je kompatibilný s rôznym príslušenstvom, vrátane špeciálnych ovládačov a puzdier.


Publikovaný

v